skip to Main Content
Jak Vybírat Akcie

Jak vybírat akcie

Akciové trhy jsou v zásadě jednoduché na pochopení, ale v praxi existuje mnoho nástrah, kvůli kterým mohou investoři přijít o peníze. Přečtěte si pět rad, jak vybírat akcie.

1) Nikdy nekupujte akciový trh jen tak

akciový trh

Může to znít paradoxně, ale ve skutečnosti je zcela běžné, že i zkušení investoři kupují jakékoli akcie, které jsou v indexu burzy dané země, aniž by se na jednotlivé společnosti podívali. Pokud to uděláte bez jakéhokoli dalšího průzkumu, nejenže si koledujete o problémy, ale bude vás to stát peníze.

2) Uvědomte si svou toleranci k riziku

Absolutně nejlepší způsob, jak přijít o všechny své investiční peníze, je investovat do něčeho, co v případě poklesu trhu nezvládnete. Tím, že si prozkoumáte typy akcií, které jsou k dispozici, podíváte se na jednotlivé společnosti a zamyslíte se nad tím, o kolik peněz můžete přijít, aniž by to ovlivnilo váš život, můžete zjistit, jak velký risk je pro vás přijatelný.

3) Podívejte se na obchodní vyhlídky společnosti

Vedení a představenstvo každé veřejné společnosti vám sdělí, jak se jí daří a jaké má plány. Pokud tak neučiní, mělo by to být varovným signálem – pokud se společnost nechce podělit o informace se svými investory, může to být známkou toho, že něco skrývá.

4) Zkontrolujte rychlost růstu společnosti

růst společnosti

Pokud firma rychle roste, bude ziskovější. Pokud tedy zjistíte, jak rychle společnost roste v porovnání se svými konkurenty, budete mít lepší představu o tom, zda je pravděpodobné, že se jí bude v budoucnu dařit.

5) Pečlivě si přečtěte finanční výkazy

Celý smysl financí spočívá v tom, že je možné společnost pochopit z jejich čísel. Proto byste si měli vždy pročíst finanční výkazy, které zveřejňují, a pozorně se dívat na slova, která ve své zprávě používají.

Napsat komentář