skip to Main Content
Počítá Se Krypto Jako Kapitálový Zisk?

Počítá se krypto jako kapitálový zisk?

Kryptoměny jsou žhavým tématem posledních let – a vzhledem k tomu, že lidé stále chtějí zbohatnout na internetu, nevypadá to, že by se jejich růst nyní zpomalil.

Existuje mnoho druhů kryptoměn (například Ethereum, Litecoin, Cardano, Polkadot, Bitcoin, Stella a Dogecoin), ale všechny mají společné to, že díky své existenci jako digitální měny (založené na technologií blockchainu) je téměř nemožné je dvakrát utratit nebo dokonce padělat.

Kryptoměny jsou sice decentralizované (což znamená, že tyto měny jsou zcela oddělené od vlády nebo jiných centralizovaných orgánů), a přesto v USA podléhají dani z kapitálových výnosů (v jiných zemích, například v Portugalsku, tomu tak není). V podstatě to znamená, že jako americký daňový poplatník musíte platit daň ze zisků, které jste na svých kryptoměnách vydělali.

Kryptoměny

Pokud například prodáte své krypto po více než roce, bude to klasifikováno jako dlouhodobý kapitálový zisk. Pokud prodáváte za méně než rok, pak to bude klasifikováno jako zisk krátkodobý a ve skutečnosti budete zdaněni vyšší sazbou. Zdaněni můžete být také za obchodování s kryptoměnami a jejich utrácení.

Některé z těchto daní je možné obejít tím, že zajistíte, aby vaše krypto vlastnil svěřenský fond zvaný Private Contract Common Law Complex Trust. Tento systém znamená, že krypto můžete klasifikovat jako cenný papír (nebo „akcie“), a proto z něj nemusíte platit daň z kapitálových výnosů. Abyste se ujistili, že postupujete správně, můžete využít služeb finančního odborníka.

Napsat komentář